Kosmopolis 17

Back

Traductor de google :

The expanded literature festival is back at the Centre de Cultura Contemporània de Barcelona from 22 to 26 March.

This new edition of Kosmopolis aims to introduce us to the changes in awareness being brought about by climate change, revolving around cultural changes, the anthropocentric vision of the world, the comprehension of non-human intelligences, gender, geopolitics and more. In this constantly changing context, in the broadest of senses, words, in their multiple forms, are presented as tools which allow us to understand the present through the creation of narratives.

Kosmopolis 17 introduces us to various voices and sets up dialogues about themes such as online literature, feminine constellations, literature on climate change, the influence of literature on film and the limits between reality and fiction.

In the Diàlegs K section, which establishes discussions with outstanding authors on key themes in their work, this year’s guests are Jean Echenoz and Jean-Yves Jouannais, John Banville and Pierre Lemaitre, and Werner Herzog and Paul Holdengräber.

Schedule


Kosmopolis. La Festa de la Literatura Amplificada.

Programació General
- Dimecres 22
17.00-19.00 h Itinerari El passeig de Robert Walser per Horta, amb Esteban Feune de Colombi i Marc Caellas. Preu: 6 e
18.00-21.00 h Sessió inaugural
El canvi està canviant. Timothy Morton
MAPA10. Cartografia literària de Barcelona. Xavier Theros i Marina Espasa. Gratuït

- Dijous 23
13.00-14.00 h Presentació del llibre «Women Writers in Catalan», amb Marina Espasa, Laura Huerga i Bel Olid. Gratuït
17.00-19.00 h Itinerari El passeig de Robert Walser pel Clot, amb Esteban Feune de Colombi i Marc Caellas. Preu: 6 e
18.00-19.00 h Conferència 'Com l'arbre plantat vora l'aigua: la màgia de les arrels, les fulles, i tota la resta', amb Hope Jahren
Preu: 3 e
19.00-20.00 h Recital 'A cegues', amb Sílvia Bel i Jordi Blesa Montoliu
20.00-21.00 h Diàleg 'Aparicions/Reaparicions', amb Jean Echenoz i Jean-Yves Jouannais. Modera: Jordi Corominas. Preu: 3 e
21.30-22.00 h Teatre 'Kingdom', amb Agrupación Señor Serrano.Preu: 3e

- Divendres 24
11.00-12.00 h Conferència 'La lectura abans dels lectors', amb Evelio Cabrejo. Gratuït
12.00-13.00 h Col·loqui 'Crisi i canvi en l´ecosistema literari. La veu dels escriptors', Jean Echenoz i Sophie Divry. Modera: Albert Lladó
17.00-19.00 h Itinerari El passeig de Robert Walser pel Poble Sec, amb Esteban Feune de Colombi i Marc Caellas. Preu: 6 e
18.00-19.00 h Teatre 'Les arrels de la intel·ligència de les plantes', amb Stefano Mancuso. Preu: 3 e
19.00-20.00 h Col·loqui 'La família ha mort. Visca la família' amb Orna Donath, María Llopis, Brigitte Vasallo i Bel Olid. Preu: 3 e
20.15-21.15 h Diàleg entre dos autors reeixits del nostre temps, amb John Banville i Pierre Lemaitre. Preu: 3 e
22.00-23.59 h Green Slam. Campionat Internacional de Poetry Slam, amb Clotilde de Brito, Dani Orviz, Laura Sam, Raquel Lima, Toby Campion i Salva Soler. Preu: 3 e

- Dissabte 25
11.00-14.00 h Presentació New Voices of Europe. Literature Across Frontiers. Gratuït
11.30-12.30 h Visita guiada a l'exposició 'Fenomen Fotollibre'. Preu 6 e. Visita en castellà. Venda d´entrades: taquilles CCCB.
Accés gratuït a l´exposició presentant l´entrada de qualsevol activitat de pagament de Kosmopolis 17.
12.00-13.00 h Col·loqui 'Harry Hole, Occupied i altres històries nòrdiques'. Jo Nesbø, Marc Pastor i Serielizados. Preu: 3 e
17.00-18.00 h Col·loqui El passeig de Robert Walser. Amb Esteban Feune de Colombi, Marc Caellas, Marta Sanz i Alicia Kopf.Preu: 3 e
18.30-19.30 h Podem saber què pensen i senten els animals?. Amb Carl Safina. Preu: 3 e
19.30-20.30 h Diàleg La nova realitat: Climate Fiction. Amb Kim Stanley Robinson i Ian Watson. Preu: 3 e
21.00-22.00 h Diàleg Èxtasi i terror en la ment de Déu amb Werner Herzog i Paul Holdengräber. Preu: 3 e
22.00-23.59 h Recital i projecció Neu! Reekie! amb Jackie Kay, FiniTribe, Eugene Kelly, Michael Pedersen i Kevin Williamson.Preu: 7e

- Diumenge 26 de març
11.00-14.00 h i de 16.00-19.00 h Taller Un cadàver exquisit, amb Federico Clavarino. Preu: 6 e
11.00-13.30 h Diàleg Pensar en vinyetes, amb Rutu Modan, Frédéric Pajak, Zeina Abirached i Paco Roca. Modera: Jorge Carrión.Preu: 3 e
11.30-12.30 h Visita guiada a l'exposició 'Fenomen Fotollibre'. Preu: 6 e. Visita en català. Venda d´entrades: taquilles CCCB.
Accés gratuït a l´exposició presentant l´entrada de qualsevol activitat de pagament de Kosmopolis 17.
17.00-18.00 h Diàleg El canvi en una ment extraordinària, amb Daniel Tammet i Màrius Serra
18.00-19.00 h Col·loqui Personatges femenins i mons (im)possibles, amb Kirsty Logan, Sophie Divry i Marina Espasa.Sala Teatre. Preu: 3 e
19.30-20.30 h Recital The Hollow of the Hand, amb PJ Harvey.Preu: 7 e

Centre de Cultura Contemporània de Barcelona

Address:
C Montalegre, 5
District:
Ciutat Vella
Area:
El Raval
Post Code:
08001
City:
Barcelona
Where
Centre de Cultura Contemporània de Barcelona
When
From 22/03/2017 to 26/03/2017.

Phone number

Phone:
933064100
Fax:
933064101

Website

Website:
www.cccb.org/kosmopolis
Website:
kosmopolis.cccb.org/ca/edicions/k17/
Ticket sales website:
www.ticketea.com

I like 74

You may also be interested in...

If you would like to make a correction related to this activity...let us know

Users who viewed this also viewed...

Share