La 31a edició del Sónar tornarà a convertir Barcelona en la capital mundial de la cultura electrònica, albergant multitud de propostes tant de grans estrelles com de figures emergents.
El ball tindrà més presència que mai, no només a la pista, sinó també sobre els escenaris del festival. En aquesta edició permetrà descobrir propostes coreogràfiques i escenogràfiques, anant del drill, el noise i els balls hakke, al xou ‘Physis’ d’Asiandopeboys, un espectacle multidisciplinari de sis hores de durada “amb sorprenents efectes visuals, coreografia avantguardista i un elenc rotatiu d’artistes sobre l’escenari”.
La relació entre la naturalesa i la tecnologia serà un dels principals focus de les conferències audiovisuals que tindran lloc a Sónar+D 2024. L’artista contemporani i arquitecte Tomás Saraceno, desgranarà les vinculacions entre art, ciències de la vida i ciències socials.
L’altre gran focus serà l’ús que fan de la intel·ligència artificial des d’una perspectiva lúdica, pràctica i palpable Nicole L’Huillier, artista transdisciplinari xilena i doctorada en arts i ciències de mitjans pel MIT, i Marta Verde, tecnòloga, artista visual i professora al Berklee College of Music de València. Totes dues presentaran classes magistrals per exposar els seus treballs.
SonarBus per al Sónar de Nit:
Línia 1 – de Sónar de Dia (avinguda de Rius i Taulet) a Sónar de Nit. Divendres i dissabte de 20.30 a mitjanit
Línia 2 – servei ininterromput entre plaça de les Drassanes i Sónar de Nit. Divendres i dissabte de 20.30 a 8 h
Programa:
-Dijous 13 de juny
Sónar de Dia (15 a 0 h)
AI: Generating panic? (w/ Eduard Alarcón)
Aïsha Devi + Emmanuel Biard }§{ presenten ‘Les Immortelles’.
Barcelona Music Tech Hub. Bikôkô. Blackhaine.
C.O.U.
Dyce.
Folamour A/V.
Huda.
Judeline.
Marta Verde.
Meritxell de Soto.
Myriam Bleau & Nien Tzu Weng present ‘Second Self’.
Nicole L’Huillier.
Olof Dreijer & Diva Cruz hybrid set.
pablopablo.
Peter Kirn.
Project Area.
Rumbler.
Sevdaliza.
SHYBOI.
Skin on Skin.
Surusinghe.
Team Rolfes presents ‘321Rule’ live AV starring Lil Mariko.
Toya Delazy.
Valentina Magaletti & Theresa Baumgartner present ‘Lucha Libre’.
We are the music makers
¥ØU$UK€ ¥UK1MAT$U.
yunè pinku live
-Divendres 14 de juny
Sónar Dia (15 a 23 h)
Adelaida .
AI & Blockchain Creative Summit.
Akazie.
AMORE.
Coco Em.
Curating the curators.
Daniel Benza & Dømochevsky presenten ‘Cortical’.
Ela Minus.
DJ Fucci.
DJ Gigola.
Hadren.
Kabeaushé.
KAMAUU.
Kelly Moran.
Kiani Del Valle Performance Group presenta ‘CORTEX’ amb Tayhana & Hamill Industries.
LANAV.
Laurent Garnier.
Marie Davidson live.
Micaela Mantegna.
moktar.
Project Area.
Sasha Costanza-Chock.
Slim Soledad.
Surgeon & Speedy J present ‘MULTIPLES’ live.
VMO a.k.a. Violent Magic Orchestra.
What’s immersive anyway?.
Yerai Cortés presenta ‘Guitarra coral’.
Sónar Nit (20.30 a 7 h)
Adriatique.
Air play ‘Moon Safari’.
Arnau Obiols.
Ben Böhmer live.
C.FRIM b2b BAMBII.
CASISDEAD.
Danny Tenaglia.
Eliza Rose b2b Dan Shake b2b Sally C.
DJ Flight & MC Chickaboo.
GAZZI b2b DALILA.
Jennifer Cardini b2b HAAi.
Jessie Ware.
Kaytranada.
La Goony Chonga.
Richie Hawtin.
salute.
Spacer.
TAYHANA presenta Club Latinx w.
Simona, Slim Soledad & Mare Advertencia.
DJ Tennis.
TNTC.
Toy Tonics Jam: Kapote & Sam Ruffillo .
Verushka.
VTSS.
Yosef.
-Dissabte 15 de juny
Sónar Dia (15 a 23 h)
ABHIR .
ASIANDOPEBOYS presenta ‘PHYSIS’.
Blck Mamba.
EMPTYSET.
Gabber Eleganza presenta ‘The Hakke Show’.
DJ Gatasanta.
𝔥𝔢𝔵𝔬𝔯𝔠𝔦𝔰𝔪𝔬𝔰 presenta ‘𝔐ᴜᴛᴜᴀʟɪsᴍ𝔛’.
horsegiirL.
Iceboy Violet & Nueen present ‘You Said You’d Hold My Hand Through The Fire’.
Jehia.
Kittin b2b David Vunk.
Laurel Halo.
Lee Gamble presenta ‘Models’ with Candela Capitán,
Loraine James.
Mainline Magic Orchestra.
Natural Wonder Beauty Concept.
Project Area,
Stacey Hotwaxx Hale b2b DJ Paulette.
TAAHLIAH.
TOMMY CASH.
TORO presenta: softchaos, engalanan, wicboyx.
Sónar Nit (20.30 a 7 h)
Anetha.
BLEX: Filip Custic, Virgen Maria, Naive Supreme & Hundred Tauro.
Charlotte de Witte presenta ‘Overdrive’.
Cinthie live.
Club Cringe.
Drazzit.
Drea.
Floating Points.
Héctor Oaks b2b Partiboi69.
JASSS.
Julietta Ferrari.
Kerri Chandler.
KI/KI live.
LaFrancesssa.
Marie Montexier b2b Mor Elian.
Marlon Hoffstadt aka. DJ Daddy Trance.
The Martinez Brothers.
Octave One live.
Paul Kalkbrenner.
Raxon.
Reinier Zonneveld live.
River Moon.
Sepehr live.
Soto Asa.
Swoose.
Vince Staples.
Podeu consultar programació en els següents enllaços:
Schedule
Days | Hours | Preus | Observation | |
---|---|---|---|---|
dijous, divendres i dissabte |
de 15.00 h a 00.00 h |
Entrada general de: 40 a 330 €
(+ despeses de gestió)
Sonar de Dia Dijous: 40 € Divendres i dissabte: 60 € per dia
Sonar de Nit: 80 € per dia Sonar by Night Pass: 130 €
VIP Nit Divendres i dissabte: 135 € per nit Sonar by Night Pass VIP: 240 €
Sonar by Day Pass: 130 €
SonarPass (3 dies i dos nits): 195 €
SonarPass VIP (3 dies i dos nits): 310 €
SonarPass+D (3 dies, dos nits i Sónar+D): 215 €
SonarPass+D VIP (3 dies, dos nits i Sónar+D): 330 €
Sonar Week Pass:350 € Sonar Week Pass VIP: 499 €
Descomptes per a joves (entre 18 i 30 anys): Consulteu web |
Horaris Sonar de Dia | |
de 20.30 h a 07.00 h |
Horaris Sonar de Nit | |||
de 10.00 h a 20.00 h |
Horaris Sónar+D |
Others
- Occur on:
- Fira Barcelona - Recinte Gran Via.
- Fira Barcelona.
- Tickets sold at:
- Fira Barcelona.
A les taquilles del Sónar de Dia:
Avda. Rius i Taulet, s/n.
Dijous 16, de 13 a 24 h. Divendres 17 i dissabte 18 de juliol, de les 13 a les 23h - Fira Barcelona - Recinte Gran Via.
A les taquilles del Sónar de Nit:
Avda. Joan Carles I, s/n.
Divendres 17 i dissabte 18, a partir de les 20.0 h.
Fira Barcelona
- Address:
- Avinguda de la Reina Maria Cristina, 2*16
- District:
- Sants-Montjuïc
- Neighborhood:
- el Poble-sec
- City:
- Barcelona
- Where
- Fira Barcelona
- When
- From 13/06/2024 to 15/06/2024
Phone number
- Tel.:
- 93 233 20 00
Website
- Web:
- https://www.sonar.es/ca
- Web venda d'entrades:
- https://sonar.es/ca/tickets
You may also be interested in...
-
Poblenou Urban District Open Day
- Where:
- Diferents espais del barri del Poblenou
- When:
- 04/05/2024
-
"Grec'24" Festival de Barcelona: Concert "Sant Andreu Reunion Band", a càrrec de Joan Chamorro & Elsa Armengou
- Where:
- Jamboree
- When:
- Del 18/07/2024 al 19/07/2024
-
Cicle de concerts "Primavera Coral 2024"
- Where:
- Centre Cívic Pere Pruna
- When:
- Del 18/04/2024 al 10/05/2024
-
"Festival de Música Primavera Sound 2024"
- Where:
- El Parc del Fòrum
- When:
- Del 29/05/2024 al 02/06/2024
-
Lliurament de premis del 21è 'Concurs Literari de Contes, Poesia i Textos Teatrals "Vila de Gràcia"
- Where:
- Centre Moral i Instructiu de Gràcia - Sala d'actes
- When:
- 25/04/2024
-
40a Temporada Ibercamera
- Where:
- Palau de la Música Catalana i Auditori de Barcelona
- When:
- Del 20/11/2023 al 25/04/2024
-
"Grec'24" Festival de Barcelona: Espectacle “Alusinasons”, a càrrec de Jaume Clotet
- Where:
- Antic Teatre - Espai de Creació
- When:
- Del 18/07/2024 al 28/07/2024
-
Concert "Monica Green"
- Where:
- Luz de Gas
- When:
- Del 29/03/2024 al 26/04/2024
-
Festa Major de la Sagrada Família: Concert "Cor Polifònic"
- Where:
- Ateneu el Poblet
- When:
- 27/04/2024
-
Festa Major de la Sagrada Família: Concert "Sunday Gospel Soul"
-
"Festa Major del Coll": Concert "Nit de Swing" amb Wax & Boogie
- Where:
- Centre Cívic El Coll - La Bruguera
- When:
- 31/05/2024
-
Jazz&Pop: Sessions: Concert "Marató de Jazz amb Alba Careta Group"
- Where:
- L'Auditori de Barcelona - Sala 2 Oriol Martorell
- When:
- 04/05/2024
-
Música Antiga: Concert "Diàleg Bach-Mendelsshon", amb Festival Bachcelona
- Where:
- L'Auditori de Barcelona - Sala 2 Oriol Martorell
- When:
- 08/07/2024
-
Concert "La Tercera de Txaikovski", amb l'Orquestra Simfònica de Barcelona i Nacional de Catalunya (OBC)
- Where:
- L'Auditori de Barcelona - Sala 1 Pau Casals
- When:
- Del 04/05/2024 al 05/05/2024
-
Cicle 'Familiars': Espectacle "Ullsclucs"
- Where:
- L'Auditori de Barcelona - Sala 2 Oriol Martorell
- When:
- Del 18/11/2023 al 29/12/2024
-
Espectacle 'Pinzellada flamenca: Romance'
- Where:
- Centre Cívic del Besòs i el Maresme
- When:
- 28/06/2024
-
Ball amb músic
- Where:
- Casal de Gent Gran Joan Maragall
- When:
- 17/05/2024
-
Espectacle "El Médico, el Musical"
- Where:
- Teatre Apolo
- When:
- Del 29/10/2024 al 22/12/2024
-
"Grec'24" Festival de Barcelona: Espectacle "Sete Lágrimas", a càrrec de L3 Leipzig, Lisboa, Luanda
- Where:
- Teatre Akadèmia
- When:
- 10/07/2024
-
Diada de Sant Jordi, per a tothom
- Where:
- Plaça Laguna Lanao i Centre Cívic Coll
- When:
- 23/04/2024
If you would like to make a correction related to this activity...let us know