62a Edició d "Els divendres a la Plaça del Rei" Danses i tallers

Tornar


Programa primavera 2016

1 d'abril
21:30 - Plaça del Rei Familiar! (Oriol Fonollosa)
22:00 – La Bolera
Xavi Rocosa: flauta, flautí i veu
Jaime Del Blanco: violí
Eugeni Gil: accordeó
Paul Stouthamer: violoncel i veu

8 d'abril
21:30 - Taller de danses: Vals de 5 i 8 temps (Bet Vallcorba)
22:00 – Amanida Folk
Aleix Puig: violí
Gregori Ferrer: acordió
Jordi Díaz: clarinet
Jon Hands: flauta
Jose Maya: guitarra
Oriol Castanyer: violoncel

15 d'abril
21:30 - Taller de danses: Jota (Âlex Gonzàlez)
22:00 – Idò
Bernat Duran: violí
Pau Benítez: flabiol i tamborí
Víctor Pedrol: acordió

22 d'abril
21:30 - Taller de danses: La xampanya (Sergi Badesa)
22:00 – Brunzit
Joan Naspleda: flauta, mestre dansaire
Adrià Garcia: violí, fídula simpàtica
Perepau Ximenis: acordió diatònic
Daniel Regincós: violoncel

29 d'abril
21:30 – Taller de danses: Sardana curta (Joan Codina)
22:00 – Marsupialis
Celebren que esperem un nou Marsupial!
Eduard Casals: Clarinet, Whistle
Cati Plana: Acordió diatònic
Marc Figuerola: Guitarra convencional
Xavier Garcia: Baix elèctric
Boris Pi: Percussió

6 de maig
21:30 – Taller de danses: Korobushka (Maria Sillero)
22:00 – La Vallesana + Escola dispersa
Acordions, panderetes i guitarrons

13 de maig
21:30 – Taller de danses: Mutxikoak (Erdizka Lauetan)
22:00 – Erdizka Lauetan
Iñigo Urbaneta: Txistu, Txirula y Txun-txun
Oihan Martínez: Trikitixa
Iñaki Mendieta: guitarra
Naroa Martínez: Trikitixa
Joseba Martínez: Dantza-maisua

20 de maig
21:30 - Taller de danses: Carnaval de Lantz (Pep Lizandra)
22:00 – Orquestra Folk Joan Brudieu
Alumnes de l'Institut Joan Brudieu de la Seu d'Urgell, de l'Escola Municipal de Música de La Seu d'Urgell, i de l'Escola Folk del Pirineu - Tallers d'Arsèguel
Director: Narcís Mellado i Mujal
Mestre de dansa: Pep Lizandra
Treball de tot el curs: danses d'arreu en format orquestral, lluny de les aules. Una fabulosa experiència!

27 de maig
21:30 – Plaça del Rei Familiar! (Oriol Fonollosa)
22:00 - Bauma
Ivan Boada: concertina
Oscar Ruiz: flauta dolça, travessera, whistles i bodhràn
Tatiana Bonastre: flauta travessera
Gemma Olivé: banjo, mandolina, mandola i violí
Estíbaliz Bonastre: guitarra, flauta dolça, travessera, whistle i acordió diatònic
Llúcia Ventura: acordió diatònic i guitarra

3 de juny
21:30 - Taller de danses: Baiao i xote, Brasil (Ratafia)
22:00 – Ratafia
Pere Romaní: acordió diatònic (trikitixa, català), veu
Bartolomé García-Plata: clarinet, veu
Víctor Pedrol: panderetes, percussions, veu

10 de juny
21:30 - Taller de danses: Els set salts (Joan Rubio)
22:00 – Orquestra Ministrils de l'EMCA, l'Hospitalet
Celebren 10 anys de l'EMCA, L'Hospitalet del Llobregat
Direcció: Eduard Casals

17 de juny
21:30 - Taller de danses: Jota d'arreu (Raquel Terraza)
22:00 – Vegetal Jam
David Aznar: acordió cromàtic
Miguel Guallar: Violoncel i violí

Horaris

Altres

Organitzat per:
Associació de Danses a la Plaça del Rei.
Se celebra a:
Plaça del Rei.

Plaça del Rei

Adreça:
Pl Rei, 1
Districte:
Ciutat Vella
Barri:
El Barri Gòtic
Codi postal:
08002
Població:
Barcelona

Aparcaments

Aparcament de Bicicletes Parking Bike

C Hostal d'en Sol 1

933150407

My Beautiful Parking

C Bòria 17

933041580

Aparcament SABA Catedral

Av Catedral 9

933105223

Aparcament BAMSA Avinguda Francesc Cambó *Mercat de Santa Caterina

Av Francesc Cambó 10

902283080

Aparcament Automoviles Avinguda Catedral

Av Francesc Cambó 23

933190273

Restaurants

Restaurant Kak Koy

C Ripoll 16

933 028 414

Bar Restaurant La Fianna

C Manresa 4

933 151 810

Bar Restaurant Bernies Diner Grill & Burger Bar Barcelona

Via Laietana 20

931857735

Cappukccino Espresso Bar

Via Laietana 44

933190036

Hotel Mercer Barcelona - HB-004504

C Lledó 7

933107480

On
Plaça del Rei
Quan
Del 01/04/2016 al 17/06/2016.

M'agrada 157

També et pot interessar...

Si vols fer una esmena sobre aquesta activitat...fes-nos-la saber

Els usuaris que han vist això també han vist...

Comparteix