67a Edició "Els divendres a la Plaça del Rei" Danses i tallers

Tornar


Programa primavera 2018

- Divendres 6 d'abril
21:30 - Plaça del Rei Familiar (Oriol Fonollosa)
22:00 – Niu
Joan Tomàs: contrabaix
Alba Tomàs: acordió diatònic, pandereta i veu
Francesc Tomàs (606 435 621): viola lírica, llaüt renaixentista i veu

- Divendres 13 d'abril
21:30 - Taller de danses: Valsos 5 temps (Joan Codina)
22:00 – Mi ombre Mi soleil
Solène Riot: autes, cornetto, cornamusa
Sigrid Guillaume: acordió diatònic

- Divendres 20 d'abril
21:30 - Taller de danses: Fandango Pollencí (Joan Codina)
22:00 – Joanet: Anam lèu dançar!
Joan Codina Vila: autes i veu

- Divendres 27 d'abril
21:30 – Taller de danses: Polka Surplas (Maria Sillero)
22:00 – Guida Sellarès "Balla el diatònic"
Guida Sellarès: acordió diatònic

- Divendres 4 de maig
21:30 – Plaça del Rei Familiar (Sergi Badesa)
22:00 – Sants & Fot Quartet
Laura Imbert-Bouchard: violí
Xavi Rota: guitarra i veu
Patri Garcia: veu i percussions
Mon Cardona: acordió diatònic i abiol

- Divendres 11 de maig
21:30 – Taller de danses: Set salts (Joan Rubio)
22:00 – TriA
Miquel Codinachs: viola de roda
Maria Rubio: clarinet/ clarinet baix
Anna Codinachs: acordió diatònic

- Divendres 18 de maig
21:30 – Taller de danses: Els nens del Pireu (Pep Lizandra)
22:00 – Orquestra Folk Joan Brudieu
Alumnes de l'Institut Joan Brudieu de la Seu d'Urgell, de
l'Escola Municipal de Música de La Seu d'Urgell, i de l'Escola Folk del Pirineu - Tallers d'Arsèguel.
Director: Narcís Mellado i Mujal
Mestre de dansa: Pep Lizandra

- Divendres 25 de maig
21.30 - Taller de danses: Masurca (Bet Vallcorba)
22.00 - Bourrasque
Elisa Trebouville: banjo, pifre i veu
Marthe Tourret: violí, veu i peus

- Divendres 1 de juny
21.30 - Plaça del Rei Familiar (Oriol Fonollosa)
22.00 - Dolça Ginesta
Gerard Aguilera: violí
Oriol E. Batlle: melòdica

- Divendres 8 de juny
21.30 - Taller de danses: Ball pla (Víctor Xaubet)
22.00 - Orquestra Ministrils de l'EMCA, l'Hospitalet
Gralles 1: Fidencio, Mireia, Jordi, Esther i Laia
Gralles 2: Artur, Xavi, Chus, Núria, Júlia, Tanit i Joel
Saxos: A. Martínez, Carla, Marta i Cèlia
Trombons: R. Brenchat, Martí, Albert, Àlec i Climent
Trompetes: D.J.Posen Martha, Raül, Martí, Justo, Julio i Miguel, Trompes: Folky, Hugo, Aina, Yi-Xiao i Joshelin,
Fagots: L. Guasteví, Noa, Nyah, Guillem i Dylan
Percussions: Kami, German, Dídac, Ismael, Anna
Contrabaix: Queralt i Jan
Tuba: Enric
Direcció: Eduard Casals

- Divendres 15 de juny
21:30 – Taller de danses: Borregas d´Arièja (Revelhet)
22:00 - Revelhet
Pascale Respaud: acordeon diatonic, cant, bot de la val
d'aran, aboès del Couserans
Ramon Gargallo: laùd, contrabassa, aboès, trompa, tarota, clarin
Francesc Folch: percussions

- Divendres 22 de juny
21:30 - Taller de danses: Borreia de 2 temps (Pau Sánchez)
22:00 – Duo "del Pino / Cardona"
Ciscu Cardona: guitarra acústica
Marc del Pino: acordió diatònic

Horari de ball: de 22 a 24 h.

Horaris

Altres

Organitzat per:
Associació de Danses a la Plaça del Rei.
Se celebra a:
Plaça del Rei.

Plaça del Rei

Adreça:
Pl Rei, 1
Districte:
Ciutat Vella
Barri:
El Barri Gòtic
Codi postal:
08002
Població:
Barcelona
On
Plaça del Rei
Quan
Del 06/04/2018 al 22/06/2018.

M'agrada 184

També et pot interessar...

Si vols fer una esmena sobre aquesta activitat...fes-nos-la saber

Els usuaris que han vist això també han vist...

Comparteix